Najdziwniejsze sporty, które możesz obstawiać

Piłka nożna, boks, siatkówka, żużel, mieszane sztuki walki, wyścigi konne – to popularne grupy sportów, które obstawiać można chyba u każdego, nawet najmniejszego bukmachera. Jednak u tych niszowych znaleźć można nawet najdziwniejsze dyscypliny do typowania. O jakich mowa i gdzie je znaleźć? Oto krótkie zestawienie najbardziej unikalnych sportów, które można typować.

Na polskim rynku bukmacherskim obecnych jest wielu graczy – takich jak m.in. LvBet, Fortuna czy ForBet. Wielu zainteresowanych przyciąga STS oferta powitalna nawet tych zainteresowanych niszowymi sportami. Jednak nie wszystkie u największych “buków” można znaleźć. Niektóre “dziwne” sporty pojawiają się sezonowo – wtedy, kiedy jest pora rozgrywek. Innych trzeba szukać u niszowych bukmacherów, którzy pozwalają obstawiać nawet wygrane w wyborach, albo to, czym zajmie się dany polityk, kiedy przestanie już piastować swoją funkcję. Często obstawiać można zdarzenia z zakresu rozrywki – na przykład przewidywane rozwody gwiazd, albo która celebrytka pierwsza ogłosi swoją ciążę.

No ale zostańmy jednak przy sporcie, bo w tym zakresie również jest wiele ciekawego.

Curling

Curling to chyba jeden z tych sportów, które wzbudzają uśmiech na twarzy wielu osób. Obserwując rozgrywki tej dyscypliny rzeczywiście można dojść do wniosku, że to jeden z najdziwniejszych sportów na lodzie (jeśli nie w ogóle). Jednak jest to dyscyplina obecna na zimowych igrzyskach, stąd z przyzwyczajenia może ona bawić już nieco mniej. Mimo to, obserwowanie zawodników szorujących “szczotkami” przed przesuwającym się po lodzie “żelazkiem” (nie ukrywajmy, większość ludzi tak właśnie widzi zawody curlingu), raczej wywołuje uśmiech. W rzeczywistości owe “żelazko” to kamień, który należy rzucić tak, by na koniec zagrywki znajdował się jak najbliżej środka tak zwanego “domu” (koła). Szczotkując lód przed kamieniem, zawodnik wydłuża dystans, jaki może pokonać kamień. Wygrywa drużyna, która ma najwięcej kamieni najbliżej środka koła.

Już bardziej jasne? Ale nadal dość ekstrawaganckie. Zawody curlingowe odbywają się sezonowo, ale w czasie rozgrywek obstawiać można m.in. w Totolotku.

Szachy

No dobrze, w curlingu, choć niektórym wydaje się on nudny, przynajmniej “coś” się dzieje. A w szachach? Owszem, jest to sport, ale zdawać się może, że w zakładach bukmacherskich popularnością cieszą się te, w których jest jakaś akcja, element zaskoczenia. A tu? Dwoje zawodników siedzi sobie przy szachownicy niespiesznie przestawiając pionki i analizując taktykę przeciwnika. Trudno powiedzieć czy zawody takie bardziej pasjonują osoby, które nieco na szachach się znają, czy może tych, którzy nie mają pojęcia o ruchach poszczególnych figur i zagrywkę każdego z zawodników traktują jak wielkie zaskoczenie. W każdym razie szachy też często można obstawiać, a zakłady te cieszą się spora popularnością.

 

Sumo

Tę japońską sztukę walki kojarzymy bardzo dobrze (szczególnie z amerykańskich filmów). Wydawać się może, że jest to typowy sport walki, jakich na stronach z bukmacherką wiele. Czy można uznać go za dziwny? Zdecydowanie, jeśli uświadomimy sobie kilka istotnych spraw. To chyba jedyna dyscyplina sportu, w której ceremoniały trwają znacznie dłużej, niż samo spotkanie. Elementów koniecznych w całym “występie” jest bardzo wiele, począwszy od tradycyjnego koła ze słomy ryżowej, która wyznacza pole do walki, przez kolorowe frędzle, umieszczone ponad ringiem, symbolizujące kierunki świata, aż po tradycyjne posypywanie ringu solą (oczyszczenie ringu ze złych mocy) i wykonanie gestu shiko (przestępowanie z nogi na nogę). Czy to nie jest dość osobliwe? Tak czy inaczej, zakłady sumo znaleźć można na przykład na LvBet.