Najlepsze aplikacje dla miłośników szachów

Szachy to gra znana na całym świecie. Korzeniami sięga VI wieku naszej ery, choć wtedy nie przypominała aż tak bardzo gry w dzisiejszej wersji. Współcześnie jednak szachy także się zmieniają, choć nie do końca dotyczy to zasad, figur czy pola a… formy. Dziś bowiem nie musimy mieć ze sobą fizycznej planszy z figurkami, by zagrać. Wystarczy aplikacja w Twoim smartfonie.

Szachy to gra urzekająca prostotą zasad, a jednocześnie pozwalająca na rozegranie tak zróżnicowanych partii, że za każdym razem trudno przewidzieć, jak potoczy się rozgrywka. Nic dziwnego, że jest to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Jeszcze parę lat temu, aby grać, zawsze musiałeś mieć ze sobą przynajmniej planszę z figurami (a najchętniej, choć niekonieczne, partnera do gry). Teraz możesz bez problemu zagrać z komputerem, korzystając z jednej z wielu aplikacji szachowych. Oto piątka tych, które są naprawdę warte polecenia. Fani szachów z pewnością je pokochają.

Aplikacja ForBet

Mówiąc o apkach dla fanów giery zaczynamy nie od klasycznych apek do grania w szachy, a… programu do obstawiania zakładów, gdzie znaleźć można turnieje szachowe. Aplikacja bukmachera ForBet.pl umożliwia dokonywanie szybkich płatności, podglądanie zawodów na żywo czy śledzenie akcja po akcji. Na zainteresowanych apką czekają ciekawe promocje, które można znaleźć na kod-bonusowy-pl.com. Dzięki nim zabawa z szachami staje się jeszcze ciekawsza.

Chess.com – czyli po prostu “Szachy”

To jedna z najpopularniejszych apek szachowych. Pozwala ona grać z milionami ludzi całego świata. Daje graczom opcję gry korespondencyjnej, blitzów, szachów szybkich, czy też możliwość uczestnictwa w turniejach – a rywalizacja to w szachach coś, co bardzo cieszy. Poza trybem gry, w aplikacji znajdują się m.in. liczne taktyczne zagadki oraz interaktywne lekcje i filmy, które umożliwiają doskonalenie swojej gry. Zdobyte umiejętności można przetestować grając przeciw komputerowemu przeciwnikowi. Aplikacja ta zdobywa świetne recenzje i ma wielu zadowolonych użytkowników. Zdaniem niektórych, to najlepsza aplikacja do grania w szachy. Dostępna jest w wersji bezpłatnej jak i płatnej, rozszerzonej.

Szachy Online

Aplikacja ta na stronie sklepu Google Play ma blisko 70 tysięcy ocen. Bardzo wysoką średnią uzyskuje dzięki świetnym rozwiązaniom, takim jak wskazywacz błędów, różne limity czasowe, gry rankingowe ze szczegółowymi statystykami, czy dostęp do konta z wielu platform. Obsługiwana jest w wielu językach, dzięki czemu ma ponad 1.8 miliona fanów na całym świecie. Jeśli nie mamy ochoty grać z żywym przeciwnikiem, zawsze do dyspozycji mamy silny komputer, który może dać nam bęcki. Do dyspozycji aż 20 poziomów trudności.

Lichess

Choć nie jest tak popularna jak Chess.com czy Szachy Online, z pewnością warta jest uwagi ze względu na absolutny brak reklam, a przy tym fakt, że jest całkiem darmowa. Dotąd wybrało ją ponad 110 tysięcy graczy, jednak aplikacja ta bardzo szybko zyskuje fanów. Zadowolenie graczy dają ciekawe rozwiązania, jak automatyczne wykrywanie oszustów, możliwość gry z żywymi przeciwnikami lub komputerem, rozwiązywanie zagadek oraz dostęp do tysięcy partii.

Chess Tactics Pro

Skoro jest się fanem szachów, to koniecznie trzeba mieć gdzie swoje umiejętności doskonalić. Chess Tactics Pro to właśnie taka aplikacja, która to umożliwia. Do wyboru są trzy tryby treningu, w tym tryb “Progress”, który śledzi nasze postępy i dopasowuje do nich trudność zagadek. Blisko 50 tysięcy użytkowników i 4,6 jako średnia ocena graczy brzmią całkiem zachęcająco.