Zakłady bukmacherskie na wędkarstwo sportowe

Dla wielu ludzi wędkarstwo to po prostu sposób na relaks. To bardzo miłe – rozłożyć się na leżaczku, wyjąć sprzęt, leniwie zarzucić… Dla innych wędkarstwo to koszmar z dzieciństwa i słynne „cicho, płoszysz ryby!”. Jest też jednak liczna grupa osób, które do wędkarstwa podchodzą na poważnie – są to prawdziwi sportowcy, którzy uprawiają tak zwane wędkarstwo sportowe.

 

Na czym to polega?

Są różne sposoby na decyzję, kto „najlepiej łowi ryby”. Miejsca w rankingu można przyznawać na podstawie obliczanych w jakiś sposób punktów lub czasu. Bardzo popularne jest też przyznawanie zwycięstwa osobie, która złowiła największy lub najcięższy okaz. Poważne wędkarstwo najczęściej odbywa się przy użyciu łódek, nie z brzegu. Wyróżnia się dyscypliny takie jak:

  •       Podlodowa
  •       Spławikowa
  •       Spinningowa
  •       Morska
  •       Muchowa
  •       Rzutowa

Najważniejszym turniejem, jaki odbywa się na terenie naszego kraju jest rokroczny Grand Prix Polski. Określanie wędkarstwa sportem może wydawać się na pierwszy rzut oka nietypowe, ale jak widać jest to poważna i posiadająca swoje instytucje dyscyplina sportowa.

Czy można stawiać zakłady na wędkarstwo sportowe?

Niestety na tę chwilę żaden polski zakład bukmacherski nie ma w ofercie zakładów na wędkarstwo. Można się spodziewać, że jeśli pojawi się popyt, to najbardziej nowocześni bukmacherzy rozważą wprowadzenie tej dyscypliny. Warto poznać zasady bonusu LVbet, ponieważ ten buk ma już w ofercie tak nietypowe sporty jak szachy czy piłka wodna. Zainteresowani wędkarstwem powinni patrzeć więc w stronę tego serwisu. Może warto też zresztą napisać do nich maila, aby zasygnalizować zainteresowanie wędkarską ofertą? Kolejnym wartym rozważenia bukmacherem na polskim rynku jest STS, gdzie obstawisz football australijski czy krykieta. Może można więc liczyć na ujęcie w ofercie również bardziej popularnego w Polsce sportu.

Jeśli chodzi o obstawianie turniejów wędkarskich poza granicami Polski, swoją zakładkę w ofercie mają one u bukmachera WilliamHill. Znajdziesz je w sekcji Other. Niestety nieczęsto jest ona w jakikolwiek wypełniona. Podobnie wygląda sytuacja u bukmachera Ladbrokes. Ciekawe zakłady znajdziesz także na stronie Betfair. Niestety dostęp do niej jest niemożliwy dla osób znajdujących się na terenie Polski. Ze względu na posuchę u rodzimych bukmacherów niestety trzeba dość dobrze znać angielski, aby móc korzystać z zagranicznych portali i nie nadziać się na niezrozumiałe elementy regulaminu. Na pojawienie się wędkarstwa u innych buków można liczyć głównie w okolicach corocznego turnieju Fishomania.

Co to jest Fishomania?

To jedna z najsłynniejszych imprez wędkarskich na świecie. Odbywa się co roku w Wielkiej Brytanii, najczęściej w Doncaster lub Stoke. Zwycięzcom tego prestiżowego turnieju zdarzało się stawać na podium z bestiami tak wielkimi jak 68 kg czy aż 98 kg w 2006 roku. Najczęstsze zakłady na Fishomanię dotyczą właśnie ciężaru ryby, która okaże się zwycięską. Największe wydarzenie odbywające się w USA to Lake Champlain International Fishing Derby. Suma nagród, które mogą zgarnąć uczestnicy to ponad milion złotych.