Zakłady bukmacherskie: obstawianie zawodów wspinaczkowych

Wspinaczka jest dziedziną, która budzi coraz większe zainteresowanie. Jest to nie tylko pasjonujący sport, ale też sposób na odstresowanie się czy wyznaczanie sobie coraz większych wyzwań. Nic dziwnego, że setki ludzi po dniu pracy w korporacji udają się na skałkę, żeby się powspinać. A wszędzie tam, gdzie ludzie doskonalą swoje umiejętności, pojawia się chęć konkurowania, a co za tym idzie – zawody. Tak, jak dla jednych pasją jest wspinaczka, tak dla innych zakłady bukmacherskie i typowanie zwycięzców. Zawody wspinaczkowe są tylko jedną z wielu dyscyplin, które można „obstawiać”.

Gdzie obstawiać zawody wspinaczkowe?

Coraz więcej serwisów bettingowych umożliwia typowanie wyników zawodów wspinaczkowych. Z punktu widzenia typującego, nie jest to aż tak ważne, na jakim serwisie typuje. Istotne jest jednak kilka kwestii, które taki serwis powinien spełniać. Jakie to sprawy?

Po pierwsze: legalnie działająca firma

Jak wiadomo, aby serwis bukmacherski mógł zostać uznany za legalny, a zatem bezpieczny i potwierdzony stosownymi pozwoleniami. Dla przykładu, w Polsce działa kilku legalnych, a więc legitymujących się licencją Ministerstwa Finansów, bukmacherów. Są to STS, Fortuna, Totolotek, forBET, Milenium, nowy bukmacher LVbet, Etoto, Totalbet oraz Superbet.

Licencję MF zdobyć można tylko poprzez spełnienie odpowiednich wymogów Ustawy hazardowej.

Po drugie: ukryte opłaty

Serwisów bukmacherskich jest mnóstwo, dlatego warto wybierać takie, których użytkowanie nie niesie za sobą dodatkowych kosztów. Może to być np. konieczność posiadania na koncie określonej puli środków do dokonania wypłat, czy też konieczność uiszczenia wyższego depozytu.

Po trzecie: bonusy

Dla wielu fanów zakładów bukmacherskich jedną z istotniejszych kwestii są bonusy na start czy promocyjne oferty dla stałych członków. W zależności do serwisu bonusy różnią się wysokością. Niekiedy jest to na przykład 25 euro, które otrzymuje się na start bezwarunkowo, a może to być też 100 dolarów, które użytkownik dostanie wówczas, kiedy dokona zakładów na określoną kwotę w określonym czasie.

Istnieją też bonusy otrzymywane do depozytu określonej wielkości, co jest dla bukmachera sposobem na zwiększenie wpływu środków i zwiększenia kwot obstawianych przez użytkowników. W przypadku tych drugich bonusów, obwarowanych pewnymi warunkami, warto je dobrze sprawdzić, by mieć pewność, że są one w ogóle do osiągnięcia, a bonus do „wyjęcia”.

Po czwarte: szybkie wpłaty i wypłaty

Dla wielu obstawiających nie ma nic tak ważnego, jak komfort szybkiego przepływu środków. Mówiąc krótko: błyskawicznych wpłat i wypłat. Dobrze zwrócić uwagę na to, ile razy dziennie księgowane są wpłaty, czy istnieje możliwość wykonywania przelewów błyskawicznych. Szczególnie w przypadku większych kwot ma to duże znaczenie. Poza szybkością, w kwestii wpłat i wypłat ważne są także metody dokonywania transferów finansowych, a także dostępne waluty transakcji.

Po piąte: opieka nad klientem

Nie ma nic tak irytującego klientów jak brak reakcji ze strony obsługi serwisu – np. w przypadku niewyjaśnionej zwłoki w rozliczeniu jakiegoś beta. Błędy, opóźnienia przelewów czy inne trudności zdarzają się na każdej platformie betingowej, ale szybka reakcja i pomoc obsługi niwelują niezadowolenie klientów. W najlepszych serwisach liczyć można na obsługę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Typy betów w zawodach wspinaczkowych

Na koniec koniecznie należy wspomnieć, że poza wyborem serwisów z zakładami bukmacherskimi, gdzie obstawić można zawody wspinaczkowe, istnieją też różne typy tych zdarzeń – tak jak sama wspinaczka dzieli się na kilka grup. Można zatem obstawiać zawody na sztucznych skałkach, typowo miejskie, czy też zawody na otwartej przestrzeni. Są także zawody na skałkach naturalnych. Z pewnością typowanie i jednych, i drugich, daje użytkownikom serwisów różną przyjemność z zakładów.